0850 346 6 963 Gsm: 0542 346 6 963
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.
Filtreler
Ara

Mayo

Mayo kıyafeti, bayanlar ile özdeşleştirilse de kullanım itibari ile bakıldığında sadece bayanların kullanmadığını görmekteyiz. Aynı zamanda mayo, bir deniz kıyafeti olsa da özellikle bir dönem deniz kıyafetinin modası yalnızca bayanlar üzerinde değil erkekler üzerinde de moda etkisini sürdürmüştür. 

Şimdi gelin hep berabaer mayonun ne anlam ifade ettiğine ve mayonun 1900'lü yıllara kadar nasıl gelişme gösterdiğine bir bakalım. Mayo, yüzme eylemi sırasında giyilen ve özellikle de bu amaç için tasarlanmış özel bir kıyafeti betimler. Bu kıyafetlerin özelliği yüzme eylemini kolaylaştırmasından gelir ve genellikle bu kıyafetler vücudu sıkıca sararlar. Bu, geniş modellerin olmadığı analamına gelmesin çünkü tarih geniş modellerin varlığına da şahitli etmiştir.

1980'ler

Bu dönemde deniz kıyafeti modası gelişme göstermediği için genellikle günlük kıyafetlerle yüzülürdü. Bu da gerek yüzme eylemi için gerekse de sonrası için rahatsız edici bir durum ortaya çıkarmaktaydı. Bu dönemde mayo ile tanışma yaşansa da kumaşlar çok kalın ve kalın dikişli işlenmekteydi.

1890'lar

dönem itibar ile bayan mayoları tek kumaştan yapılmaya başlansa da gündelik yaşamdan sıyrılma gösterememişti.

1910

İlk kez bu yıllarda kolsuz jarse mayolar ile tanışılmıştır fajat bacak kısımları hala kapalıdır.

1930

Mini etek modelleri ile bu deniz kıyafetleri daha kadınsı hale kavuşmaya başlamış ve plaj modası yavaş yavaş şekil almaya başlamıştır.

1940

Korse modası ilk kez mayo modelleri üzerine uygulanmaya başlanmıştır.

Dönem dönem deniz kıyafeti modası bu şekilde gelişmeye başlasa da en önemli gelişim 2000'li yıllardan sonra başlamıştır. Modanın en yakın takipçisi olan Markacool da bu modanın en yakın takipçisi olmuş ve dünyanın en ünlü markalarınızı evinize kadar taşımıştır. MArka ve modellerimize merhaba demek için sizleri, www.markacool.com 'a bekliyoruz.

Yorum yazınız
"